20.12.2023

Моніторинг ЗМІ на кшталт розвідки

Підтримка конкурентоспроможності через управління медіа-полем навколо компанії

Як організувати моніторинг медіа-поля навколо компанії, щоб на його основі можна було грамотно вибудувати комунікацію зі ЗМІ, оперативно відреагувати на негатив, побудувати ефективну PR-стратегію, а головне - створювати і підтримувати репутацію компанії? Чи достатньо механічного звіту з новин і статей на задану тему або необхідний творчий аналіз інформаційного простору?

Моніторинг ЗМІ на кшталт розвідки

Сьогодні все відчувають, який серйозний вплив на нас має інформація, яку генерують ЗМІ. Сила бренду багато в чому залежить від того, наскільки компанія тримає руку на пульсі інформації про себе, конкурентів, тенденції в сфері діяльності бізнесу. Великі міжнародні компанії, які цінують своєю репутацією, інвестують у створення аналітичних відділів з моніторингу інформаційного поля навколо компанії в ЗМІ. Але навіть якщо ви керуєте невеликим бізнесом і не дуже часто виходите в мас-медіа або тільки робите перші кроки і не встигли ще заявити про себе, системний моніторинг дій конкурентів і тенденцій на ринку допоможе в успішному веденні і розвитку бізнесу.

Запорукою успіху політики Вінстона Черчілля під час Другої світової війни стала його інформаційно-аналітична діяльність. Він отримував екземпляри всіх європейських газет ще до їх виходу в друк, і щоранку починав з їх вивчення. Якщо він не встигав прочитати всі новини, його співробітники робили для нього дайджест з найважливішою політичною інформацією, яку він аналізував і враховував в стратегічному плануванні.

Сучасний моніторинг ЗМІ виконує ту ж функцію. Але з огляду на, що в нинішньому світі матеріали нескінченно генеруються і поширюються через найрізноманітніші канали, оперативного моніторингу поточної ситуації вже недостатньо. Якісне вивчення смислів і контекстів не тільки показує реальну ситуацію, але дає підставу для прогнозування. Такий аналіз робиться на основі спеціальних методик оцінки інформаційних матеріалів. Фахівця з моніторингу можна порівняти з розвідником, який повинен відтворити цілісну картинку з незначною інформації, яку почерпнув з різних документів.

Щоб полегшити це завдання існує безліч спеціальних сервісів та інструментів. В основному для такої аналітики використовують два напрямки - моніторинг ЗМІ і моніторинг соціальних медіа. Оптимальний спосіб моніторингу та аналізу даних зазвичай визначається термінами, завданнями і бюджетом компанії.

06.12.2023

Поэзия со вкусом: как писать стихи грамотно

Кто из нас хотя бы раз не пробовал сочинять стихи? Кому из нас потом не бывало смешно или даже стыдно их перечитывать? Киевская поэтесса Лила Перегуда рассказывает, как оставить свой след в поэзии так, чтобы не было мучительно больно.

Что такое хорошо и что такое плохо?

Абсолютных критериев качества в поэзии нет – в эпоху постмодерна нет ничего невозможного, и любой аспект произведения может быть переосмыслен или разрушен для создания новой образности. Однако есть несколько пунктов, которые условно отделяют стихотворение от просто текста, написанного в столбик.
Выдержанность формы – неважно, классической или авангардной. Намеренная смена рифмовки или размера в конкретном моменте могут быть художественным приемом, подчеркивающим, например, смену темы. Но когда во всем произведении «хромает» ритм, искажены ударения и формы слов, «расхлябаны» рифмы (в духе «весна-пришла») и скачет размер – быть беде:

Вот завод!
Тракторы колхозам дает.
Много тракторов в год
Дает этот завод.

В стихотворении должен быть выдержан сюжет — фактический или эмоциональный. Если произведение бессвязно и сумбурно, не объединено даже общими ассоциациями или духом, не имеет окончания или начала, если его можно прочесть в обратном направлении и ничего не поменяется по смыслу – значит, перед вами не поэзия.

24.11.2023

Безособові речення на -но, -то, їх значення та норми вживання

В системі української синтакси одно з найпомітніших місць займають безособові речення з присудковою формою на -НО, -ТО. Ця особливість української синтакси заслуговує на увагу не тільки тому, що вона є одною з найхарактерніших національних ознак української мови. але й тому, що це явище в нашій мовній практиці часто викликає деякі труднощі й непорозуміння щодо його вживання. Отже, нашим завданням є з'ясувати значення цієї своєрідної конструкції і визначити ті умови, що при них можливе вживання цього типу речень.

1. Присудкова форма на -НО, -ТО з походження — дієприкметник середнього роду в давній закам'янілій формі. Порівн.: писанъ (чол. р.), писана (жін. р.) і писано (сер. р.). Колись цей дієприкметник. як і дієприкметники взагалі, узгоджувався з відповідним іменником [писано письмо, писана письма, писану письму...] і виконував не тільки функцію присудка, але й функцію означення. Тепер ця форма набула в українській мові цілком самостійного лише присудкового значення. Ніяких інших синтаксичних функцій вона не виконує. Більше того. Ця присудкова форма, як колишній дієприкметник. цілком втратила своє первісне іменне значення, тобто значення іменної частини складеного присудка, і набула значення звичайного дієслівного присудка минулого часу. Тепер це звичайнісіньке дієслово, тільки в особливій формі, в формі колишнього дієприкметника середнього роду. Своїм змістом воно нічим не відрізняється від звичайного дієслова минулого часу. Порівн.: зроблено — зробили, написано — написали, вбито — вбили та інш.
Таким чином, старий дієприкметник середнього роду, будучи в функції присудка в безособових реченнях. через цю саму своєрідну функцію цілком втратив своє первісне граматично-категоріяльне значення: із дієприкметника перетворявся в дієслово, зберігши лише стару дієприкметникову скам'янілу форму середнього роду на -НО, -ТО.

22.11.2023

Українські вислови, прислів’я та приказки де згадуються собаки: Cобаки гавкають, а місяць світить

Убогому життя, як собаці на перелазі.
Він, як різницький собака: тут ударять, то до другого побіжить.
Слуга на від слузі, як собака на мотузі.
Така честь, як собаці в ярмарок: або прив’яже.
Багач, як собака: на своєму лежить, а хвіст перекинув на чуже.
Який пес на утрені, такий і на службі.
Не любить правди, як пес мила.
Як Рябка годують, так Рябко і бреше.
Така то правда, як пси траву їдять.
Ховається від роботи. як собака од мух.
Доля – не собака, палицею не відіб’єш.
Як той пес: день біжить, а тиждень лежить.
Холодно, хоч собака ганяй.
Як пес робить, так пес у чоботях ходить.
Обмок, як вовк, обкис, як лис, обмерз, як пес, а все задурно.
Смачне, хоч на собак вилий.
Господар з тебе, як з собачого хвоста сито.
Вітають, як дорогого, а женуть з хати як пса.
Нагадував, як пес, за плугом ходячи.
Рудий, як собака.
Тобі так хочеться робити, як старому псові в завірюху брехати.
Без жінки – що без кішки, а без мужа – що без собаки.
Свекруха любить невістку, як собаки діда.
Свекруха на печі, що собака на ланцюгу.
Як виглянула у вікно, то три дня собаки брехали.
Нема з пса солонини, а з зятя дитини.
Бережись підлесливого, як потайного собаки.
Трудно вирвати, як псові із зубів.
Добрий пес краще, як злий чоловік.
Все один чорт, що собака, що хорт.
Коли б сім собак, то б од усіх сімох од’їлась.
Дивився, як собака на висівки.
Жив, як пан, а здох. як пес.
Така йому честь, як собаці на смітнику.
Ой, чумаче, чумаче, життя твоє собаче.
Сидить як собака на сіні і сам не з’їсть, і другому не дасть.
Краще живий пес, ніж мертвий лев.
Cобаки гавкають, а місяць світить
У собаки з кісткою друзів немає.
Собаці собача смерть.
Найбільші гавкачі – то найменш кусачі.
Навіть найсумніший пес іноді махає хвостом.
У злого собаки зазвичай обірвані вуха.
Пес і собака – віра однака.
Собака нюхом чує, де стерво лежить.
Котра собака багато бреше, мало кусає.
Кожен пес хоробрий на своєму смітнику.
Кожен пес перед своїм порогом сміливий.
Живе як кіт із собакою
Любиш мене, люби й мого собаку.

22.10.2023

Не ПОкайте: мовознавець вказав на найпоширенішу помилку українців

Не покайте! Мовознавець вказав межу між русизмом та солов'їною у використанні "підступного" прийменника.

Мовознавці визначили одну з найпоширеніших помилок українців при спілкуванні державною мовою. Йдеться про вживання прийменника "по" там, де його немає бути, пишуть в групі Ізмаїл-онлайн.

Про це розповів мовознавець, вчитель Олександр Авраменко.

За його словами, це дуже часта помилка, коли при перекладі з російської мови на українську людина залишає прийменник "по" незмінним, адже в українській є свої прийменники "за" або "з" для таких випадків.

Чи є в українській мові слово "печаль": названо синоніми

Щодня ми переживаємо цілу гаму емоцій від того, що бачимо, чуємо, читаємо. Але чи завжди ми можемо правильно назвати ці емоції, особливо, якщо тільки переходимо на українську мову?



У людей, які проходять цей процес, можуть викликати певні запитання такі слова, як "печаль" чи "хороший", адже вони схожі на російські аналоги і можуть здаватись русизмами. У своєму блозі ситуацію з цими словами пояснив мовознавець Олександр Пономарів.

Насправді, обидва слова фіксують словник української мови. Зустрічаються вони і у різних художніх творах. Так у 1849 році Тарас Шевченко у вірші "І золотої й дорогої…" писав: "Іноді така печаль Обступить душу, аж заплачу". А Микола Мозговий у пісні "Минає день, минає ніч" на вірш Юрія Рибчинського співав: "Але не в тім моя печаль".

11.09.2023

Правопис частки НЕ з різними частинами мови

Правопис частки НЕ з різними частинами мови

   


Слід розрізняти заперечну частку не, яка завжди пишеться окремо, і префікс не-, який завжди пишеться разом.
Заперечна частка не заперечує щось, відкидає, перекреслює, а префікс не- творить нові слова, часто з протилежним змістом.
Для того щоб правильно написати не з будь-яким словом, треба визначити, до якої частини мови воно належить.

Якщо це іменник.
РАЗОМ:
- коли слово без не не вживається: неук, невдаха;
- у префіксах недо-, що мають значення неповної дії: недоробка, недооцінка;
- якщо слово можна замінити синонімом: нещастя (лихо), неволя (рабство).
ОКРЕМО:
- якщо заперечує лексичне значення слова. Найчастіше в таких реченнях є протиставлення: Не сум, а жаль мене бере великий. (П. Куліш);
- протиставлення в реченні може бути відсутнє, проте його можна домислити: Не борода робить чоловіка мудрим. Не свинячим рилом лимони нюхати. (Нар. творч.).
ЧЕРЕЗ ДЕФІС пишеться частка не, вживана як префікс в іменниках – власних назвах: не-Європа.

11.08.2023

Сервери препринтів видаляють дослідження, що суперечать ковідному шахрайству – хроніки неіснуючої пандемії

Вінай Прасад (Vinay Prasad) виявив, що 38% матеріалів, поданих його лабораторією на сервери препринтів, були відхилені або видалені – навіть попри те, що ті ж самі статті зрештою були опубліковані в журналах і активно завантажувалися. Він стверджує, що сервери препринтів використовуються для цензури наукових робіт, які критикують Центр з контролю та профілактики захворювань (CDC) та політичні помилки адміністрації Байдена.

Doctor Vinay Prasad

Професор Прасад, який є гематологом-онкологом, директором лабораторії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, сказав, що його лабораторія подала сотні статей на сервери препринтів, але були відхилені лише ті, які відхиляються від офіційного наративу щодо COVID-19. Підставою для відхилення цих статей є "невідповідність стандартам", пише The Defender.

У січні 2022 року консервативне періодичне видання City Journal опублікувало авторську статтю Прасада «Public Health’s Truth Problem», в якій він доводив, що американські організації з охорони здоров’я не були чесними у своїй реакції на пандемію COVID-19.

Прасад був одним із перших членів групи Urgency of Normal, яка у 2022 році проводила кампанію проти карантину та маскового режиму в школах під час пандемії COVID-19. В інтерв’ю у березні 2022 року він висловився на підтримку скасування такого режиму.

19.07.2023

Зброя виснаження: що отримала Україна від союзників

Касетні боєприпаси є ефективною зброєю, яка допоможе ЗСУ

У вівторок, 18 липня, командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що американські касетні боєприпаси вже прибули в Україну і будуть готові до використання протягом кількох днів. Надані гаубиці М777, які стрілятимуть цими снарядами, вже на позиціях в районі Бахмута. Нагадаємо, 7 липня у США оголосили про виділення нового пакету військової допомоги для України, до якого увійшли касетні боєприпаси. Вже 13 липня командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив, що ці снаряди вже знаходяться в Україні. Питання надання Україні касетних боєприпасів вирішувалося не один місяць – усе через їхню небезпеку для мирного населення. Варто зазначити, що таке озброєння заборонено в низці країн, існує відповідна Конвенція від 2008 року, проте ні Україна, ні США, ні агресорка Росія цей документ не підписували. Чому Україні потрібні касетні боєприпаси, як вони вплинуть на противника, а також про те в кого таких снарядів більше – у США чи в Росії – пояснив військовий аналітик Петро Черник.

Чому потрібен такий боєприпас? Уявляємо лісосмугу. Там може бути зосереджений, скажімо, взвод противника з усією приданою технікою – 5-6 одиниць, є ще кілька танків і тому подібне. У лісосмузі це все замасковано, побудовані бліндажі, добре обладнані окопи. Щоб засипати це поле звичайними снарядами, треба 30-40 залпів. Один снаряд коштує в межах 1000 доларів. Якщо застосовувати "Ескалібур", який гарантовано досягає танка, то він коштує від 120 до 170 тисяч доларів.

12.07.2023

Кабмін заборонив аптекам вказувати на вивісках інформацію про рівень цін

Кабінет міністрів України вніс зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). Зміни передбачають заборону вказувати аптекам на вивісках рівень цін. Про це повідомляє Кабмін у Telegram

“Встановлено, що на вивісці та зовнішніх рекламних конструкціях аптечного закладу дозволяється, крім використання позначення виду аптечного закладу зазначати найменування ліцензіата, аптечного закладу та/або торговельної марки, що належить ліцензіату на законних підставах, за умови, що таке найменування не містить вказівки щодо рівня або іншої ознаки цін, яка може вплинути на наміри споживача щодо придбання товарів у такому закладі, інформації, що може вводити споживача в оману, про орієнтованість аптечного закладу на обслуговування певних соціальних груп населення, порівнянь з іншими аптечними закладами”, - йдеться у повідомленні.

29.06.2023

Мільярдер Фрідман продовжує заробляти в Україні, поки його російські компанії обслуговують Росгвардію та Міноборони РФ

Компанії Фрідмана продовжують працювати з Міноборони РФ та Росгвардією: що буде з його активами в Україні?

“АльфаСтрахование” страхує росгвардійців, що проривалися до Києва, а його магазинна мережа заробляє гроші для Шойгу. При цьому, активи Фрідмана в Україні забирати не поспішають.

Фінансував проєкт дочки Путіна

Михайло Фрідман - російський олігарх, співзасновник "Альфа-груп". В українському портфелі якої Sense Bank (Сенс Банк, колишній "Альфа-банк Україна"), X5 Retail Group та IDS Borjomi International, якій належать права на мінеральні води "Моршинську" та "Миргородську”.

01.04.2023

Аптеки можуть продавати рецептурні препарати без рецепта до кінця воєнного стану, – Постанова

З 1 квітня перелік рецептурних препаратів не змінюється, запроваджується лише можливість отримати їх за електронним рецептом.

Аптеки можуть продавати рецептурні препарати без рецепта до завершення воєнного стану, а з 1 квітня вони прийматимуть як паперові, так і електронні рецепти, які лікар може виписати дистанційно, пише Поштівка.

Відповідна постанова Кабміну №542 “Деякі питання провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) у період дії воєнного стану” була ухвалена 7 травня 2022 року і діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.

Документом внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Зокрема встановлено, що на період дії воєнного стану:

28.01.2023

Які фармгіганти продовжують працювати з РФ і чому МОЗ провалює важливий фронт з ворогом

Іноземні фармакологічні компанії продовжують допомагати Росії фінансувати війну проти України. МОЗ України має потужний правовий механізм, щоб вплинути на фармакологічних гігантів, які продовжують працювати у РФ та Білорусі і сплачують податки до бюджетів цих країн. Необхідний для цього закон був прийнятий ще у травні, але відомство Віктора Ляшка фактично його не дотримується. На фоні корупційних скандалів, які потрясли Україну за останній тиждень, ця історія має шанс перетворитися на чергову сіру пляму на обличчі українського чиновництва. Детальніше – в матеріалі.

Суть закону

Війна спонукає українців відмовлятися від всього, що має причетність до Росії. Не виключенням є і ліки. 22 травня Верховна рада ухвалила зміни до закону "Про лікарські засоби". Документ прописує механізм та підстави для тимчасової (на період дії воєнного стану) заборони обігу на території України ліків, виробники яких здійснюють пряму або опосередковану діяльність з виробництва лікарських засобів на території держави-агресора або Білорусі.

Простіше кажучи, якщо фармакологічна компанія зареєстрована в будь-якій іншій країні, але має якісь свої заводи в РФ чи Білорусі, то її лікарські засоби мають бути заборонені в Україні. Закон прописує для цього механізм припинення дії реєстраційного посвідчення.